Kapshtice - Sekuestrohen 40 kg kanabis e fshehur ne nje kamion mallrash, arrestohet drejtuesi i mjetit

Dogana e Kapshtices dhe Policia Kufitare e Korçes goditi sot ne oret e paradites një tjeter rast të tentatives per trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.
Gjate kontrollit me skaner u zbulua dhe sekuestrua rreth 40 kg lende e dyshuar Cannabis Sattiva e fshehur ne 99 tuba plastike, ne nje kamion qe udhetonte nga Shqiperia drejt Turqise.
Policia ka arrestuar në flagrancë drejtuesin e mjetit Q.M., 60 vjeç.
Autoritetet po punojne per te zbuluar persona te tjere te implikuar ne kete tentative trafiku nderkombetar narkotikesh.